top of page

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą ośmiu ciekawych świata studentek, które interesują się regionem Indochin, w szczególności zaś państwem Wietnam. Wiele z nas ma w planach poświęcić nasze prace dyplomowe kwestiom związanymi z tym regionem Azji.

Wyprawę traktujemy jako okazję do poszerzenia naszej wiedzy dotyczącej Wietnamu. Szczególnie zaś interesuje nas sytuacja mniejszości etnicznych oraz badanie społecznego profilu tego państwa.

Wietnamka sprzedająca owoce na rowerze na ulicach Hanoi, Wietnam
Zapierające dech w piersiach tarasy ryżowe w Wietnamie

To my...

Zuzanna Galasińska

Wiktoria Rakszewska

Pola Jagodzińska

Martyna Gawienowska

Justyna Gumulak

Gosia Niedźwiedź

Dominika Bigos

Andżelika Serwatka

Nasi opiekunowie

Organizatorami wyprawy nie tylko są studenci, ale także nasi wykładowcy z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego

Dr Michał Zaręba

Doktor nauk społecznych w dziedzinie nauki o polityce, specjalność: stosunki międzynarodowe (2015); absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, kierunek: stosunki międzynarodowe (2011) oraz Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, kierunek: socjologia (2010). Zainteresowania naukowe: hydropolityka w stosunkach międzynarodowych, współczesne konflikty i inicjatywy integracyjne. Specjalizuje się w problematyce indochińskiej.

Prof. Grzegorz Bywalec

Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego (2000); doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii (2007). Profesor nadzwyczajny w zakresie nauk politycznych (2018). Zainteresowania naukowe: problematyka decentralizacji w krajach rozwijających się, problemy globalizacji i regionalizacji oraz ekonomia rozwoju; specjalizuje się w problematyce indyjskiej.

Przedstawiamy wam uczestniczki naszej wyprawy...

Martyna.jpg

Martyna Gawienowska

Interesuje się różnorodnymi formami tańca oraz szeroko pojętą sztuką. Najbardziej fascynują ją aspekty kulturowe jak i polityczne związane z rejonem Azji Południowo-Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu. Obecnie studentka pierwszego roku studiów azjatyckich na WSMiP. Podczas wyprawy ma zamiar zająć się teraźniejszymi skutkami przeprowadzonych w 1986 roku reform ekonomicznych Doi Moi.

Dominika Bigos

Od lat jest zakręcona na punkcie Japonii, jej języka oraz kultury, a dzięki studiom azjatyckim jest w stanie powiększyć swoją wiedzę o Azji. Jej zainteresowaniem jest kawa, która również jest tematem jej badań i zamierza dowiedzieć się jaki kawa ma wpływ na kulturę i gospodarkę Wietnamu.

bottom of page